>Navigace Hledat

Dopravní prostředky

V téměř každém dopravním prostředku je zdroj elektrické energie, který je využíván v několika oblastech, od startování spalovacího motoru, přes vlastní trakční pohon, nebo součást hybridního systému, až po zálohování palubních a bezpečnostních zařízení. Společnost IBG měla v této oblasti původně komplexní řešení pro kolejová vozidla, avšak dnes v rámci celosvětového trendu rozvoje elektromobility reaguje i na tuto oblast a je připravena poskytnout řešení i pro tuto aplikaci.

Elektromobilita

Rostoucí požadavky na snižování lokálních emisí a hladiny hluku ve velkých a středních městech nutí výrobce k vývoji stále ekologičtějších a úspornějších vozidel. Do popředí zájmu se tak dostávají dopravní prostředky poháněné elektrickým motorem, zejména pak elektrobusy, elektrické dodávky a jiná logistická vozidla, ale také trolejbusy. Souhrnně se tento typ dopravní komunikace nazývá elektromobilita. V případě tzv. závislé trakce zajišťujeme návrh a dodávku olověných nebo lithiových baterií. V případě nezávislé trakce z důvodu výhodnějšího poměru vázané energie a hmotnosti zpravidla dodáváme výhradně baterie na bázi lithia. Absolutní bezpečnost, spolehlivost i optimální využití kapacity zajišťuje vyspělý management baterie (BMS), který je její nedílnou součástí. Všechna naše řešení splňují platnou legislativu a jsou postavena na bázi nejmodernějších technologií.

Kolejová vozidla

Řešení pro kolejová vozidla se týkají především vozových baterií a jejich nabíjení. Používají se v lokomotivách, osobních soupravách a vozech, speciálních kolejových vozidlech, tramvajích a vozech metra, kde slouží ke startování, k napájení a zálohování palubních systémů. Baterie musí být vždy správně navržena k požadované aplikaci, a to jak z pohledu velikosti, tak z pohledu použité technologie. IBG dodává všechny tři používané technologie, olověnou, alkalickou, lithiovou. Pro správný provoz je důležité i příslušenství, jako monitoring nebo diagnostika stavu baterií. Nedílnou součástí komplexního řešení jsou nabíjecí stanice pro provádění servisu a předepsané údržby, což z pohledu produktů obnáší zdroje, nabíječe, výměnné systémy baterií a příslušenství.

Kontakt